Baigėsi įtempta profesinės taktikos instruktorių mokymų savaitė

Data

2019 05 28

Įvertinimas
0
FOTO Nr. 5 su mobiliais.jpg

Gegužės 20-24 dienomis Palangoje ir Klaipėdoje tęsėsi profesinės taktikos instruktorių mokymai, kuriuose dalyvavo 9 pareigūnai iš Lietuvos policijos mokyklos.

Mokymų pradžioje instruktoriai buvo mokomi patalpų patikrinimo taktinių veiksmų su specialiąja laužimo įranga, o modelinių situacijų metu reikėjo išlaužti simuliacines šarvuotas duris ir kuo saugiau patekti į patalpas. Taip pat jie lavino praktinius įgūdžius atliekant įvairius žmonių gelbėjimo veiksmus virvių ir karabinų pagalba.

Antrąją dieną mokymo dalyviai dalyvavo intensyviose pratybose kartu su Klaipėdos apskrities Patrulių rinktinės mobilaus būrio pareigūnais, kurių metu mokėsi perimetro blokavimo, saugaus atvykimo prie objekto, laiptinių, koridorių, buto tipo patalpų patikrinimo AMOK ar kitų krizinių situacijų metu, taip pat judėjimo grupėse su parengta ginkluote link pavojingų asmenų taktikos.

Per likusią dienos dalį Šiaulių apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkas Vaidas Kazlauskas supažindino instruktorius su įvairaus kalibro ir modifikacijų ginklų, narkotinių medžiagų bei kitų įkalčių pakavimo naujovėmis, teismų praktika bei asmeniniu saugumu ir pėdsakų apsaugos ypatumais reaguojant į įvykius ar atliekant įvykių vietų apžiūras. Praktiniai įgūdžiai buvo įtvirtinti modelinių situacijų metu.

Vėliau profesinių įgūdžių instruktoriai buvo supažindinti su turniketų charakteristikomis ir naudojimo atvejais, pirmosios pagalbos suteikimo ir kraujo stabdymo ypatumais panaudojant turniketus bei suteikiant pagalbą sau pačiam ar kitiems asmenims, mokėsi praktiškai dirbti su turniketais bei surišimo priemonėmis. Praktiniai įgūdžiai buvo įtvirtinti dirbant su simuliaciniu manekenu, imituojant situaciją po sprogimo, nukentėjusiam asmeniui netekus dviejų galūnių, taip pat sulaikant pavojingus ir ginkluotus asmenis, kurie sulaikymo metu prieš pareigūnus panaudojo šaunamuosius ginklus.

Per likusį intensyvių mokymų laiką 9 dalyviai išlaikė praktinį egzaminą – parengė pratybų planus, demonstravo savo praktinius gebėjimus reaguojant į įvairias modelines situacijas bei planavo, organizavo ir pravedė profesinės taktikos pratybas pagal iš anksto numatytas temas.

Sveikiname mokymo dalyvius sėkmingai pabaigusius profesinės taktikos instruktorių mokymus ir linkime sėkmės organizuojant bei vedant profesinės taktikos pratybas.