Kursantai mokomi, kaip pažinti stresą ir kovoti su juo

Data

2019 04 30

Įvertinimas
0
IMG_2856.jpg

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) balandžio 29 dieną vyko praktinis seminaras „Nematomas“ Dramblys policijoje: stresas ir jo įveika“. Tokio pobūdžio mokymai LPM vyko pirmą kartą. Mokymus vedė Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Žmogiškųjų išteklių valdybos Psichologų poskyris kartu su policijos įstaigų psichologų mobiliąja komanda.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas džiaugėsi, kad policija galiausiai nebebijo pripažinti, jog policijos pareigūnai taip pat darbe patiria stresą, su kuriuo susitvarkyti padeda visose apskrityse dirbantys kompetentingi psichologai.

Visa praktinio seminaro diena buvo suskirstyta į keturis blokus – dirbtuves, kurių metu kiekvienas kursantas turėjo galimybę pažinti stresą, įsivertinti patiriamo streso stiprumą ir priežastis.

Kursantai buvo mokinami pozityvaus mąstymo ir kaip jį pritaikyti kasdienybėje. Lektoriai mokė aktyvių streso malšinimo technikų, įvairių kvėpavimo pratimų. Taip pat būsimi policijos pareigūnai buvo mokomi, kaip suvaldyti kylantį stresą kritinėse situacijose.

Psichologai tikisi, kad po šio seminaro būsimi pareigūnai bus pasiruošę atremti „Nematomą“ Dramblį!

Už galimybę kursantams geriau susipažinti ir išmokti kovoti su patiriamu stresu dėkojame mobiliosios komandos nariams – D. Goravičiūtei, L. Dagilei, P. Pavliuvčenko, M. Okaitei, S. Jakubauskienei, G. Jaseliūnaitei, A. Kalinauskienei, A. Norkui, L. Vaičiulei, G. Vilkaitei, M. Radišauskienei.