Kursantai semiasi patirties ir po pamokų

Data

2018 11 08

Įvertinimas
0
1280IMG_1624.jpg

Ar mes dažnai susimąstome, kokia yra policijos pareigūno darbo diena, kokias užduotis ar veiksmus kasdien jam tenka atlikti? Tikriausiai ne visada, juk mums svarbiausia jaustis saugiems, nes žinome, kad policija tuo pasirūpins. Bet būsimam pareigūnui šis klausimas yra be galo svarbus. Lietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) ruošdama būsimus pareigūnus pakeitė nusistovėjusią tvarką ir su realiu policijos pareigūnų darbu siekia supažindinti kursantus vos prasidėjus mokslo metams.

Bendradarbiavimas su komisariatu

Šią vasarą šalia LPM persikėlė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariatas (toliau – Kauno rajono policijos komisariatas), tad atsirado palankios sąlygos glaudžiau bendradarbiauti. Nuo š. m. lapkričio 5 d. LPM kursantai, pasibaigus pamokoms, kasdien, nuo 17 iki 22 val., semiasi patirties iš Kauno rajono policijos komisariato pareigūnų.

„Mes siekiame stiprinti LPM kursantų praktinį profesinį parengimą, norime, jog kursantų mokymas realioje darbo vietoje prisidėtų prie kompetencijų, reikalingų policijos pareigūno veiklai, ugdymo“, – teigė LPM Mokymo organizavimo skyriaus viršininkė Laimutė Čaplikienė.

LPM vadovų nuomone, šis bendradarbiavimas bus naudingas abiem įstaigoms: LPM kursantai turės galimybę nuo pat pradžių stebėti pareigūnų darbą, o komisariato pareigūnai prisidės prie būsimų kolegų mokymosi dalindamiesi patirtimi.

„Toks mokymo proceso organizavimas sudarys galimybę LPM kursantams įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių bei baigus mokslus Lietuvos policijos mokykloje efektyviau įsitraukti į kasdieninį policijos pareigūnų darbą“, – sakė Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas.

Neįkainojama patirtis

Š. m. lapkričio 5 d., vakarą, trys LPM kursantai kartu su Kauno rajono policijos komisariato Veiklos valdymo padalinio pareigūnais vyko į prižiūrimą teritoriją, lankė socialinės rizikos šeimas, policijos kontroliuojamus asmenis, padėjo užtikrinti viešąją tvarką.

LPM kursantai mokosi vos du mėnesius, todėl galimybė padirbėti kartu su pareigūnais jiems bus neįkainojama patirtis.

„Įdėmiai klausiausi, kaip pareigūnai bendrauja su žmonėmis, kaip užduoda klausimus, stebi ne tik asmenį, bet ir visą aplinką. Įsiminė, kaip svarbu yra nuoširdžiai ir žmogiškai bendrauti, nes tai kartais gali padėti lengviau išspręsti problemą. Tą patį mums nuolat kartoja ir LPM dėstytojai“, – pasakojo kursantas  Edas Adomaitis.

„Prisipažinsiu, norėjau, kad tą vakarą sulauktume kokio netikėto įvykio. Stengsiuosi nepamiršti pareigūnių išsakytų patarimų, nes tai ką pamatėme ir patyrėme, pakeitė mano supratimą apie pareigūno darbo kasdienybę“, – teigė kursantas Ernestas Budrys.