Kvalifikacijos tobulinimo kursų ,,Profesinės taktikos pagrindai veiklos padalinių pareigūnams”apžvalga

Data

2017 11 23

Įvertinimas
0
taktika7.png

Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) Profesinių įgūdžių valdybos (toliau – PĮV) 1-ojo skyriaus instruktoriai nuo metų pradžios iki lapkričio mėnesio organizavo ir vedė 24 kvalifikacijos tobulinimo renginius ,,Profesinės taktikos pagrindai veiklos padalinių pareigūnams”, kuriuose aktyviai dalyvavo 263 Vilniaus ir Utenos apskričių pareigūnai.

Prieš pradedant praktinius mokymus, dalyviai turėjo baigti 8 akad. valandų nuotolinius mokymus. Kontaktiniai mokymai (24 akad. val.) vyko tris dienas. Mokymų dalyviai, padedami kompetentingų instruktorių, tobulino įgūdžius, kaip ir kada naudoti specialiąsias policijos priemones, mokėsi asmens sulaikymo ypatybių, patikrinimo ir pristatymo taktikos, kaip turi taktiškai elgtis reaguojant į konfliktus buityje, transporto priemonių stabdymo ir patikros taktikos, patalpų patikrinimo ir pavojingų asmenų sulaikymo taktikos. LPM PĮV 1-ojo skyriaus instruktoriai mokymų dalyviams modeliavo įvairias tipines bei nestandartines praktines situacijas, transporto priemonių stabdymo ir patikros taktikos veiksmus atliko realiomis sąlygomis, stabdant ir tikrinant transporto eisme dalyvaujančias transporto priemones. Mokymams buvo naudojamos statistų aprangos, įvairūs buitiniai daiktai, apleistos patalpos. Mokymų metu ne tik instruktoriai modeliavo įvairias buitines-konfliktines situacijas, tačiau ir patys pareigūnai aktyviai įsitraukė į mokymus ir modeliavo aktualias šių dienų buitinių konfliktų situacijas, atlikdami įvairius statisto vaidmenis (sugėrovo, sugyventinės ir t.t. ).

Praktinių mokymų pabaigoje buvo vykdomas mokymų dalyvių pasiekimų vertinimas, kur mokymų dalyviai turėjo demonstruoti mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius, kaip yra pasirengę tarnybai, kaip sugeba įvertinti ir kontroliuoti situaciją, pasirinkti tinkamą bendravimo formą, kaip sugeba naudoti prievartą, ar moka dirbti komandoje, ar sugeba užtikrinti saugumą, ar tinkamai naudoja kitas darbo priemones. LPM PĮV 1-ojo skyriaus instruktoriai pareigūnus vertino objektyviai ir principingai, iš 263 dalyvių, 14 pareigūnų nepasisekė įveikti profesinės taktikos pagrindų praktinių įgūdžių patikrinimo egzamino ir galutinis užduoties įvertinimas buvo neigiamas. Sėkmingai atlikus kontrolines užduotis ir gavus teigiamą įvertinimą, mokymų dalyviams buvo išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Šių mokymų tikslas – suteikti policijos pareigūnams papildomų žinių apie pagrindinius policijos taktinius veiksmus ir lavinti jų praktinius įgūdžius, reikalingus vykdant patruliavimą teritorijoje, ugdyti profesines kompetencijas, reikalingas tinkamai reaguoti į įvairių kategorijų įvykius.