Lietuvos policijos mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventė Raudondvaryje

Data

2020 07 31

Įvertinimas
1
iteikimai-5.jpg

     Liepos 31-ąją 94 pirminio profesinio mokymo kursantams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai. Iškilmingas baigiamasis akordas suskambo nuostabioje Raudondvario aplinkoje, kur rinkosi ne tik kursantų artimieji, bet ir garbūs svečiai: Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas, atliekantis policijos generalinio komisaro funkcijas, Arūnas Paulauskas,  Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos dekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė, policijos kapelionas kunigas Tadas Piktelis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centro Specialiųjų kompetencijų ugdymo skyriaus viršininkas Kastytis Lizūnas, buvęs Lietuvos policijos mokyklos viršininkas Algirdas Kaminskas, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai, policijos įstaigų vadovai. Pasipuošę tarnybinėmis uniformomis absolventai mėgavosi dėmesiu ir pagiriamaisiais žodžiais iš visų susirinkusiųjų.    

     „Gyvenime, kaip ir gramatikoje, yra ne vien būtasis (istorijos) ar esamasis (aktualijų), bet ir būsimasis (ateities) laikas. Jo nepažįstame, tačiau jį prognozuojame ir stengiamės nuspėti, remdamiesi tuo, kas jau buvo, ir tuo, kas yra dabar. Labai svarbu, kad nebūtume šio nežinomojo įkaitai, pasyviai laukiantys ir spėliojantys, kas atsitiks, niurzgantys, kad viskas eina į blogą ar numojantys ranka, kad nuo mūsų niekas nepriklauso. Gyvename tam, kad taptume (savo, tėvynės, pasaulio) ateities kūrėjais, žinančiais, ko siekiame, ką norime pakeisti ir ką nuveikti. Kad mums pavyktų, turime pažinti savo talentą ir savo pašaukimą, likdami jam ištikimi.” Šiais doc. Liudo Jovaišos žodžiais iš 2016 metų kalbos absolventams buvo pradėta mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo iškilminga ceremonija.

     Pažymėjimus kursantams teikė Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas, Lietuvos policijos mokyklos viršininkas Vilius Motiejaitis. Šventės metu įteiktos ir LPM viršininko padėkos kursantams:  Ervin Mikelevič  – už gerą mokymąsi, Eisvinai Kučinskaitei, Agnei Salickaitei ir  Augustinui Šamanskui – už pavyzdingą tarnybą, Vaidai Mirauskaitei ir  Evelinai Lengvinaitei – už nepriekaištingą elgesį ir dalyvavimą organizuojamuose renginiuose.

     Sakydamas sveikinimo žodžius policijos generalinio komisaro pavaduotojas A. Paulauskas dėkojo kursantams už priimtą sprendimą tapti policijos pareigūnais, o tėveliams ir artimiesiems, kad užaugino, neatkalbėjo ir palaikė. Tokiu būdu, pasak A. Paulausko, buvo atiduota duoklė Tėvynei. Palinkėjo kantrybės ir ištvermės skrendant dabar jau į nepriklausomą skrydį bei pažadėjo, kad niekada nebus nuobodu, nes ši profesija yra įdomi ir prasminga.

     Policijos kapelionas kunigas T. Piktelis linkėdamas kursantams sėkmės ir Dievo palaimos kalbėjo, kad šis jaunuolių pasirinkimas didelis džiaugsmas ne tik policijai, bet ir visai Lietuvai, ką patvirtina kartu su gautu diplomu pasakyti žodžiai „Tėvynės labui!

     Kauno rajono vicemeras A. Nesteckis, sveikindamas naujuosius policijos pareigūnus, išreiškė Kauno rajono bendruomenės padėką už policijos teikiamą saugumą.

     Lietuvos policijos mokyklos viršininkas Vilius Motiejaitis dėkojo kursantų tėveliams ir artimiesiems. Padėka nuskambėjo ir mokyklos dėstytojams bei darbuotojams, kad per tokį sudėtingą pandemijos laikotarpį visi susitelkė ir bendromis jėgomis užbaigė šiuos mokslo metus. Sveikindamas mokyklos absolventus pasidžiaugė, kad  jie pasirinko šį kelią, kuris bus nelengvas, kupinas emocijų, tačiau visa tai atpirks dėkingumas žmonių akyse. Tačiau taip pat atkreipė dėmesį, kad dar liko vienas egzaminas, kurį vertins jau aplink esantys žmonės, todėl palinkėjo pagalvoti prieš priimant sprendimus, neprarasti budrumo ir saugoti save.

     Renginio pabaigoje nuskambėjo kursantų Evelinos Lengvinaitės ir Roko Vaškevičiaus muzikinis duetas, o iškilmes vainikavo baigiamoji absolventų kalba. Aistė Vaičiakauskė, kalbėjusi visų kursantų vardu, kalbą pradėjo citata iš Gregory’o David’o Roberts’o romano „Šantaramas“: „Likimas kiekvienam iš mūsų per gyvenimą duoda tris mokytojus, tris draugus, tris priešus ir tris dideles meiles. Bet šie dvylika visada sunkiai atpažįstami, ir mes niekada tikrai nežinome, kas yra kas, kol nepamilome, nepalikome ar nesusikovėme.“ Absolventai teigė per pastaruosius vienerius metus Lietuvos policijos mokykloje nugyvenę bene prasmingiausią gyvenimo atkarpą, kurioje išsigrynino tikrąsias vertybes, ir už visa tai yra be galo dėkingi savo dėstytojams ir visai Lietuvos policijos mokyklos bendruomenei.

     Ir išties, visa mokyklos bendruomenė džiaugiasi matydama užaugintą dar vieną policijos pareigūnų kartą, kuri jau visai netrukus įsilies į Lietuvos policijos šeimą ir, tikimasi, garbingai tarnaus Lietuvos valstybei ir jos žmonėms.