Lietuvos policijos mokyklos kursantai tapo neatlygintinais kraujo donorais

Data

2017 11 14

Įvertinimas
0
1200IMG_5721.jpg

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) šiandien vėl buvo organizuojama kraujo donorystės akcija. Kursantų ir darbuotojų nuomone, atlikti kilnų darbą ir padėti tiems, kam labiausiai reikia, nėra sudėtinga, užtenka tik noro, todėl donorystės akcijos LPM organizuojamos kasmet – tai jau tapo gražia mokyklos tradicija. Tokios akcijos mokykloje organizuojamos bent du kartus per metus.

Akcija šįkart buvo rengiama bendradarbiaujant su VšĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialu.

Vos tik prasidėjo akcija, išsirikiavo ilga eilė norinčių tapti neatlygintinais kraujo donorais. Vieni kursantai paaukojo kraujo pirmą kartą, tačiau buvo ir tokių, kurie yra ilgamečiai kraujo donorai. „Jeigu bent taip galiu kažkam padėti – taip ir padarysiu“, – tikino LPM kursantas.

Šiandien kraujo donorais tapo ir bent po lašelį kraujo paaukojo 34 LPM darbuotojų bei kursantų. Norinčiųjų duoti kraujo buvo labai daug, tačiau jiems sukliudė per didelis spaudimas, per mažas svoris, ar kitos priežastys.

Kraujo davimo procedūra yra visiškai saugi, greitai ir nesudėtinga, todėl po procedūros visi galėjo grįžti prie darbų arba į paskaitas. Be to, kiekvienas donoras buvo atskirai pakonsultuotas profesionalių specialistų, patikrintas jo kraujo spaudimas, svoris, hemoglobino kiekis.