Profesinės taktikos instruktorių mokymai Palangoje ir Klaipėdoje

Data

2020 09 02

Įvertinimas
1
2020 rugsejis3.jpg

     Š. m. rugpjūčio 17-28 d. Palangoje ir Klaipėdoje buvo organizuoti profesinės taktikos instruktorių mokymai, kuriuose dalyvavo 9 pareigūnai iš Lietuvos policijos mokyklos. Intensyvių kursų metu mokymo dalyviai tobulino profesinės taktikos įgūdžius bendravimo su liudytojais ir nukentėjusiais, pirminės informacijos rinkimo ir perdavimo ryšio priemonėmis, asmens patikrinimo, sulaikymo ir pristatymo, masinių teisėtvarkos pažeidimų ar riaušių malšinimo, įvairių konfliktų viešose vietose sprendimo, transporto priemonių stabdymo ir jų patikrinimo situacijose. Instruktoriai taip pat buvo mokomi patalpų patikrinimo taktinių veiksmų bei su specialiąja laužimo įranga mokėsi išlaužti simuliacines šarvuotas duris, buvo supažindinti su pirmosios pagalbos suteikimo ir kraujo stabdymo ypatumais panaudojant turniketus ir tamponavimo priemones bei suteikiant pagalbą sau pačiam ar kitiems asmenims, mokėsi praktiškai dirbti su turniketais bei surišimo priemonėmis. Praktiniai įgūdžiai buvo įtvirtinti dirbant su simuliaciniu manekenu, imituojant situaciją po sprogimo, nukentėjusiam asmeniui netekus dviejų galūnių, taip pat sulaikant pavojingus ir ginkluotus asmenis, kurie sulaikymo metu prieš pareigūnus panaudojo šaunamuosius ginklus. Be to mokymų dalyviai dalyvavo vaizdinės metodinės medžiagos „Priverstinio transporto priemonės stabdymo ypatumai“ kūrime pagal lektoriaus sukurtas situacijas ir scenarijus. Metodinė medžiaga bus naudojama policijos pareigūnų mokymams.  

     Mokymų pabaigoje dalyviai laikė praktinį egzaminą – parengė pratybų planus, demonstravo savo praktinius gebėjimus reaguojant į įvairias modelines situacijas bei planavo, organizavo ir pravedė profesinės taktikos pratybas pagal iš anksto numatytas temas.

     LPM instruktoriai įgytas žinias ir patobulintus įgūdžius pritaikys organizuojant ir vykdant policijos pareigūnų pratybas.