Beveik 400 Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pareigūnų dalyvavo bendruose mokymuose pasienyje

Data

2022 07 04

Įvertinimas
0
1a.jpg

Per pastaruosius penkis mėnesius Lietuvos policijos mokykla intensyviai organizavo bendro patruliavimo, persekiojimo ir sekimo per valstybės sieną mokymo renginius pasienyje su Latvija ir Lenkija, kuriuose savo kvalifikaciją tobulino net 378 pareigūnai iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos. Mokymai organizuoti įgyvendinant nacionalinės Vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. LT/2019/VSF/5.3.1.9 „Dvišalio ir daugiašalio policijos bendradarbiavimo mokymai, II etapas“.

Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Latvijos ir Lenkijos pareigūnai mokymų metu turėjo galimybę aptarti teisinio reglamentavimo aktualijas, susipažinti su kitų šalių policijos veikla, turima technine įranga, transporto priemonėmis, užmegzti kontaktus. Mokymo dalyviai itin teigiamai įvertino praktinius užsiėmimus, kurių metu modeliavo įvairias situacijas, derino bendrus taktinius veiksmus, realiai vykdė bendrą patruliavimą, persekiojimą ir sekimą per valstybės sieną. Bendrų priemonių metu pareigūnai taip pat nustatė ir ne vieną teisės pažeidimą.

Projektą įgyvendina Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su projekto partneriais – Latvijos valstybine policija ir Balstogės vaivadijos policijos komendantūra (Lenkija).

Šiemet ypač suaktyvintos projekto veiklos, nes praėjusiais metais susiklosčiusi nepalanki situacija, susijusi su pandemija ir emigrantų antplūdžiu, apribojo galimybes organizuoti praktinius mokymus tarptautiniu ir tarpinstituciniu lygmeniu.