Būsimiesiems pareigūnams – streso atpažinimo ir valdymo technikų praktinis seminaras

Data

2021 09 09

Įvertinimas
0
0.jpg

Rugsėjo 8 dieną Lietuvos policijos psichologai savo būsimiems kolegoms organizavo praktinį seminarą „Nematomas dramblys policijoje: stresas ir jo įveika“, kuriame dalyvavo jau po kelių savaičių prie kolegų prisijungsiantys Lietuvos policijos mokykloje studijuojantys kursantai. Renginio atidaryme, sveikindamas kursantus Generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius linkėjo dalyviams pasisemti žinių, kurias vėliau galės pritaikyti tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime.

Darbas policijoje kupinas netikėtų ir, kai kada, įtampos kupinų situacijų, kuomet policijos pareigūnas turi būti psichologiškai tvirtas ir atsparus, gebėti suvaldyti kylantį stresą, išlaikyti savitvardą, bei mokėti tinkamai pasirūpinti savimi. Tad renginio metu psichologai supažindino, jau netrukus darbą pradėsiančius policijos pareigūnus, su streso rūšimis ir pagrindinėmis jo valdymo technikomis.

Visa praktinio seminaro diena buvo suskirstyta į keturis blokus – dirbtuves, kurių metu kiekvienas kursantas turėjo galimybę pažinti stresą, įsivertinti patiriamo streso stiprumą ir priežastis.

Psichologai kartu su kursantais kalbėjo apie tai, kaip pasirinkti tinkamiausius būdus spręsti įvairioms kasdienio gyvenimo dilemoms, ieškojo atsakymų į klausimus, kaip suvaldyti apimantį nerimą ir stresą, pasidalijo efektyviais metodais, padedančiais susidoroti su užplūstančiais stipriais jausmais ar emocinėmis reakcijomis, priminė kaip svarbu nepamiršti rūpintis savimi ir savo psichologine gerove. Kursantai buvo mokinami pozityvaus mąstymo ir kaip jį pritaikyti kasdienybėje.

Už galimybę kursantams geriau susipažinti ir išmokti kovoti su patiriamu stresu dėkojame Lietuvos policijos psichologėms – Loretai Vaičiulei, Laimai Dagilei, Ingridai Golovniai, Irenai Juodvaldkienei, Monikai Sandei, Soterai Jokubauskienei, Vaidai Vinčinskei, Jūratei Savickienei, Sonatai Liutikienei, Aušrai Kalinauskienei, Redai Gudelevičiūtei.