Generolas leitenantas Arvydas Pocius: svarbi sėkmingos tarnybos dedamoji – šeimos palaikymas

Data

2021 08 26

Įvertinimas
0
a.JPG

„Nebijokite svajoti, užsibrėžkite tikslą ir jo atkakliai siekite“, – kvietė aukšto rango karininkas, buvęs Lietuvos Respublikos kariuomenės vadas, LR Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, dimisijos generolas leitenantas Arvydas Pocius, rugpjūčio 24 d. susitikime su Lietuvos policijos mokyklos (LPM) kursantais.

Svečias būsimiems pareigūnams papasakojo apie savo profesinę karjerą, kryptingai ir ryžtingai nueitą kelią nuo eilinio savanorio iki Lietuvos kariuomenės vado, įkvėpdamas LPM kursantus siekti pergalių gyvenime ir profesinėje veikloje. „Siekite žinių, profesinės karjeros ir laiptelis po laiptelio ženkite į priekį. Turėkite motyvacijos mokytis visą gyvenimą.“ – kvietė karininkas. Jis akcentavo, kad vienas svarbiausių karjeros variklių – šeimos palaikymas.

„Stipri, palaikanti šeima – raktas į sėkmingą karjerą bet kurioje tarnyboje. Tik turėdamas stiprų palaikymą namuose, gali pilnai save realizuoti tarnyboje. Karininkų, kaip ir policijos pareigūnų, duota priesaika mus įpareigoja visuomet būti pasiruošusiais atlikti pareigą, mums gali nebūti nustatytų darbo valandų ir labai svarbu, kad šeima vertintų mūsų pasirinkimą, leistų ir padėtų mums judėti pirmyn,“ – sakė karininkas, kuris savo asmeniniu pavyzdžiu visuomet motyvuodavo, drąsindavo ir įkvėpdavo karius.

Dovanodamas mokyklos bibliotekai savo memuarų knygą "Nematomuose apkasuose" karininkas pasidalino, kad stiprybės, ryžto, drąsos ir motyvacijos sėmėsi iš pokario partizanų, savo giminės istorijos. Įkvėptas šeimos tradicijų, įskiepyto patriotizmo ir meilės Lietuvai siekė nuveikti kažką prasmingo, tai, kas būtų vertinama visuomenėje.

Svečias būsimiesiems pareigūnams pristatė bendrus Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos policijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo projektus, kuriuose orientuojamasi į valstybės gynybą, taikos meto užduotis, profesinį tobulinimą ir bendrą sporto bei kultūrinę veiklą. „Mūsų tarnystę vienija bendras tikslas – užtikrinti valstybės ir žmonių saugumą, todėl vertiname konstruktyvų bendradarbiavimą tarptautinėse misijose ir vidaus operacijose“, – akcentavo A. Pocius. Pokalbyje buvo pabrėžta šių įstaigų atsakomybė ir svarba, kuri ypač išryškėjusi paskutiniais mėnesiais.

Arvydas Pocius, kuris 1991 m. sausio – rugpjūčio mėnesiais sovietų bandymo karine jėga perimti valdžią Lietuvoje metu dalyvavo saugant Aukščiausiąją Tarybą, pasidalino unikaliais video kadrais, detaliai papasakojo apie to meto įvykius, atsakinėjo į kursantų klausimus.

Karininkas, atsakinėdamas į klausimus pakomentavo situaciją Afganistane, nelegalių migrantų krizę.

Dėkojame už įkvepiantį susitikimą.