Lietuvos policijos mokyklos instruktorius dalinosi patirtimi su FRONTEX pareigūnais

Data

2021 12 22

Įvertinimas
0
IMG-20211111-WA0086.jpg

Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Simonas Baltrušaitis buvo pasitelktas Ispanijos karalystėje ir Graikijos Respublikoje kaip ekspertas ir instruktorius vykdant Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX pareigūnų bazinius ir tęstinius mokymus profesinės taktikos, šaunamojo ginklo ir prievartos naudojimo tematika.

Šių renginių metu pareigūnas dalinosi Lietuvos policijoje sukaupta patirtimi ir gerąja praktika su FRONTEX pareigūnais ir tarptautine instruktorių komanda, taip pat turėjo puikią galimybę pasisemti naujų žinių, mokymo metodų, apžiūrėti kitose šalyse naudojamas mokymo bazes ir priemones.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Frontex įsteigta 2004 m., siekiant padėti ES valstybėms narėms ir Šengeno asocijuotosioms šalims apsaugoti ES laisvo judėjimo erdvės išorės sienas. Šiuo metu FRONTEX pareigūnai vykdo užduotis ir Lietuvos Respublikos teritorijoje, teikdami pagalbą reikalingą nelegalios migracijos krizei valdyti.