Ministrė A. Bilotaitė: be investicijos į pareigūnų išsilavinimą neturėsime ir kokybės

Data

2021 12 02

Įvertinimas
0
Bilotaitė Agnė Lietuvos policijos mokykla (11).jpg

Gruodžio 2 dieną Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) lankėsi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Vizito metu ministrė susitiko su Policijos vadovybe, LPM ir Kauno rajono policijos komisariato bendruomene, susipažino su mokyklos infrastruktūra. Vizito tikslas – aptarti vykdomą policijos pareigūnų rengimą, ateities perspektyvas, išgirsti nuomonę ir klausimus prieš imantis strateginių sprendimų.

Susitikime dalyvavęs LR Seimo narys Justinas Urbanavičius kvietė susitikimo dalyvius platesnei diskusijai apie mokyklos veiklos perspektyvas.  A. Bilotaitė akcentuodama Vidaus reikalų ministerijos siekius, pabrėžė: „Tinkamas pareigūnų parengimas – tai vienas mūsų prioritetų. Džiaugiuosi, kad jauni, perspektyvūs žmonės, pasirenka pareigūno kelią, nes tai yra labai garbinga profesija. Pareigūnų aprūpinimas, jų motyvacija – yra vieni svarbiausių dalykų.“

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius dėkojo Vidaus reikalų ministerijai ir Vyriausybei už pasitikėjimą ir už paskirtą kitų metų biudžetą funkcijoms vykdyti. „Dėkoju už papildomas lėšas Policijos departamentui – tai istorinė suma, nes tokio pakilimo policijos biudžete nėra buvę, tad kiti metai bus motyvacijos metai. Numatyti beveik 25 mln. Eur, skirti motyvacijai didinti, bus skirti pareigūnų darbo užmokesčiui didinti, materialiniam aprūpinimui,“ – kalbėjo S. Tamulevičius.

Ministrė domėjosi mokyklos veikla, ugdymo aplinkomis, išklausė išsakytus lūkesčius, kylančius klausimus. Vidaus reikalų ministerijos pavedimu, atliekama studija – siekiama atlikti centralizuotos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemos, integruojančios tiek profesinį, tiek aukštąjį mokslą, galimo modelio alternatyvų įvertinimą. Baigus šį darbą, bus įvertinti ir žinomi centralizuotos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemos sukūrimo kaštai, finansavimas, materialinių ir žmogiškųjų išteklių poreikis. Vėliau, remiantis šia analize, ketinama pateikti pasiūlymus ir alternatyvas dėl centralizuotos pareigūnų rengimo sistemos modelio.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pristatė savivaldybės ir policijos bendradarbiavimo aspektus, pasidžiaugė ilgalaikiais tvariais tarpinstituciniais santykiais.

LPM viršininkas Robertas Šimulevičius dėkojo už konstruktyvų susitikimą ir vizijos taškų bei ateities scenarijų įvardijimą. „Didėjanti pagarba mūsų profesijai, pagarba naujų pareigūnų rengimui iš politikų pusės ir augantis pasitikėjimas iš visuomenės pusės padės mums lengviau įveikti iššūkius. Mes mylime savo profesiją,“ – mintimis dalinosi R. Šimulevičius.

Ministrė dėkojo visiems policijos pareigūnams, kad šiuo, įtemptu metu, visuomet galima į juos atsiremti, pasitikėti profesionalumu.

Suplanuotų susitikimų metu aplankytas greta mokyklos įsikūręs Kauno rajono policijos komisariatas.