Renginių ciklas startavo sulaukus gausybės susidomėjusių Lietuvos policijos pareigūnų: Lietuvos policijos mokyklos ir Lietuvos teismo ekspertizės mokymai kompetencijų gerinimui

Data

2023 09 21

Įvertinimas
4
362159.jpg

Rugsėjo 20 d. Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) prasidėjo kompetencijų gilinimo renginių ciklas, kuris vykdomas bendradarbiaujant su Lietuvos teismo ekspertizės centru (toliau – LTEC). Pirmųjų mokymų metu Techninių ekspertizių skyriaus vedėja Lina Lazarenko, vyr. ekspertai Henrikas Vaitiekūnas ir Vidas Leipus, bei Medžiagų ir gaminių ekspertzių skyriaus vyr. ekspertės Daina Vasiliauskienė ir Rasa Lapinskienė Lietuvos policijos pareigūnams pristatė aktualijas tema „Eismo įvykių ekspertiniai tyrimai, įvykio vietos fiksavimas, tyrimų galimybės“. Mokymų medžiaga buvo gausiai paremta ne tik teoriniais, bet ir praktiniais pavyzdžiais.

Kiti mokymai tema „ Fonoskopiniai ekspertiniai tyrimai“ vyks rugsėjo 27 d. Jų metu Fonoskopinių ekspertizių skyriaus vyr. ekspertės Lina Lyvienė ir Žavinta Pikutienė kalbės apie asmens identifikacinius tyrimus pagal balsą ir kalbą, tiriamųjų ir lyginamųjų garso įrašų įrašymą, medžiagos parengimą ir klausimų formulavimą, lyginamųjų balso pavyzdžių ėmimą nuotoliniu būdu, triukšmo valymą ir suprantamumo gerinimą, tiriamųjų garso įrašų įrašymą, medžiagos parengimą ir klausimų formulavimą, autentiškumo nustatymą ir medžiagos parengimą, bei klausimų formulavimą.

Spalio 4 d. vyks  mokymai tema „Informacinių technologijų ekspertiniai tyrimai, iššūkai, problemos ir galimybės“, kuriuos ves Skaitmeninės informacijos ekspertizių skyriaus vedėjas Andrius Chaževskas ir ekspertas Pavel Krasovski. Lektoriai kalbės apie tipinį informacinių technologijų tyrimą, tiriamuosius objektus, naujausias technologines galimybes, netipinius informacinius technologijų tyrimų pavyzdžius, šifruotos informacijos tyrimo galimybes, LTEC taikomą slaptažodžių parinkimo metodiką, tipinių ir netipinių mobiliųjų įrenginių tyrimus, kitų netipinių objektų (automobilių, dronų, asmens sekimo ir pasiklausymo įrenginių) tyrimų galimybes.

Na o spalio 11 d. renginių ciklą vainikuos LTEC Klaipėdos skyriaus vedėjo Kęstučio Graželio ir Techninių ekspertizių skyriaus eksperto Henriko Vaitiekūno mokymai tema „Vaizdų ekspertiniai tyrimai: 3D modeliavimas, vizualizacija, virtuali realybė“. Šių mokymų metu lektoriai kalbės apie fotogrametriją, 3D skenavimą ir taikomumą, 3D modeliavimą ir vizualizaciją.

Kviečiame susidomėjusius policijos pareigūnus prisijungti prie organizuojamų mokymų. Registracija susidomėjusiems pareigūnams šioje nuorodoje: https://bit.ly/3RoXWDb