Rytojaus angelai sargai: jaunieji policijos rėmėjai sėmėsi patirties „JPR – kursantas savaitei 2023“ stovykloje

Data

2023 07 31

Įvertinimas
7
56312.jpg

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) saugios ir atsakingos visuomenės puoselėjimas prasideda nuo jaunosios kartos švietimo. LPM vykstanti jaunųjų policijos rėmėjų stovykla yra unikali  iniciatyva propaguojant tokias vertybes kaip lyderystė ir pilietinė atsakomybė, suteikiant galimybę patirti kursanto gyvenimą LPM, susipažinti su policijos sistema. Šiemet šia galimybe pasinaudojo net 107 energingi jaunuoliai, tarp kurių - 34 vaikai iš Ukrainos.

Stovykloje jaunųjų policijos rėmėjų laukė intensyvi programa, kurios metu buvo mokoma rikiuotės elementų, vyko susitikimai su LPM baigusiais kursantais, kurie pasakojo apie mokymosi LPM įspūdžius, dalinosi pirmųjų savaičių policijos komisariatuose patirtimis, o psichologės pagalba buvo išmokta identifikuoti reagavimo ir neutralizavimo metodus, esant patyčioms.

Kitomis dienomis jaunuoliai susipažino su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro, bendruomenės pareigūnų atstovais, kurie papasakojo apie tarnybos ypatumus, supažindino su naudojama technika ir specialiosiomis priemonėmis. Stovyklautojai dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose mokantis šaudymo elementų, dalyvavo taktikos modeliuotose situacijose, atliko fizinius pratimus ir mokėsi savigynos elementų.

„Šaudyti išmokyti galime visus. Svarbiausia ne pataikyti, bet sukontroliuoti save stresinėse situacijose, o viena svarbiausių policijos pareigūnų užduočių – grįžti namo sveikiem, nes kaip galėsite ginti, saugoti, padėti, jei nebeturėsite jėgų ar svarbiausia, neapsaugosite savęs?“ – stovyklautojus šaudymo rungtyje mokė LPM Profesinės taktikos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Bačanskienė.

Stovyklos paskutinės dienos suteikė stovyklautojams galimybę, kartu su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais leistis į 6 kilometrų žygį, kuriame pažino Kauno marių kraštovaizdžius, ragavo sauso maisto davinio skonius, o grįžus laukė stalo žaidimai, „Just dance“ šokių kompiuterinio žaidimo vakaras, estafetės.

Tikimės, kad pasiruošę priimti laukiančius iššūkius, vadovaujantis drąsa, atsakingumu ir nuoširdumu šie jauni asmenys pasirinks prisijungti prie policijos šeimos ir padės užtikrinti saugumą visuomenėje.