Seminaras pareigūnams administracinių nusižengimų teisenos vykdymo aktualijų tema

Data

2022 01 12

Įvertinimas
0
DSC_0896-03a.jpeg

Sausio 11 d. Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vyko seminaras, kuriame apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrių pareigūnai susipažino su administracinių nusižengimų teisenos aktualijomis ir teismų formuojama praktika bei atnaujino žinias apie Administracinių nusižengimų registro veikimo funkcionalumą.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – Kodeksas) pakeitimams, beveik visų administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimas perduotas nagrinėti ne teismo tvarka. Siekiant užtikrinti efektyvų administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimą organizuotas seminaras ,,Administracinių nusižengimų teisenos vykdymo aktualijos ir administracinių nusižengimų registro funkcionalumas ir galimybės“.

Pakeitus Kodekso nuostatas, policijos pareigūnams suteikti įgaliojimai nagrinėti ne tik daugiau administracinių nusižengimų bylų, bet ir nagrinėjamos administracinės bylos yra sudėtingesnės. Seminaro metu, buvo tobulinamos pareigūnų profesinės kompetencijos, seminaro dalyviai supažindinti su administracinių nusižengimų teisenos aktualijomis ir teismų formuojama praktika bei atnaujintos žinios apie Administracinių nusižengimų registro (toliau – Registras) veikimo funkcionalumą.

LPM dėkoja šio seminaro lektoriams: Kauno apygardos teismo teisėjui Albinui Antanaičiui, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos Veiklos ir prevencijos skyriaus vyriausiesiems tyrėjams Kęstučiui Stelmokui ir Donatui Bušmai.