Sobore nuskambėjusi priesaika naujų policijos pareigūnų gyvenimą padalijo į dvi dalis
Šiandien Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, geriau žinomoje kaip Soboras, skambėjo žodžiai, kurių daugelis čia susirinkusiųjų nepamirš visą gyvenimą. Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) įvadinio profesinio mokymo programą baigę būsimieji pareigūnai davė priesaiką Lietuvos Respublikai ir žengė paskutinį žingsnį prieš pradėdami tarnybą policijoje.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas, LPM viršininko funkcijas atliekantis viršininko pavaduotojas Romas Oželis, Lietuvos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų (toliau – AVPK) vadovai, Kauno Įgulos kapelionato kapelionas Tomas Karklys, pareigūnų artimieji, draugai ir bendruomenės nariai.
Sveikindamas naujuosius pareigūnus Lietuvos policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas pabrėžė, kad šiandien jie peržengė ribą, po kurios jų gyvenimas jau bus kitoks.
„Gal jūs nesuprantat, bet ką tik pasikeitė jūsų gyvenimas. Policija – tai organizacija, šeima, komanda. Tai vieta, kur, tikiuosi, praleisite likusią gyvenimo dalį ir nesigailėsite nė sekundei, kad pasirinkote šį kelią“, – sakė generalinis komisaras.
Jis priminė, kad šiandien ištarti priesaikos žodžiai nėra vien iškilminga ceremonijos dalis.
„Greičiausiai net ir po savaitės pažodžiui jų neatkartosite. Bet ką darysite – kiekvieną dieną savo darbais įrodinėsite, kad esate verti tos priesaikos“, – kalbėjo A. Paulauskas.
Lietuvos policijos vadovas neslėpė – pasirinktas kelias nebus lengvas. Tačiau būtent tarnystė žmonėms, pasak jo, suteikia profesijai išskirtinę prasmę.
„Nėra nieko prasmingiau nei tarnauti, rizikuoti gyvybe, sveikata, aukoti savo laiką dėl žmonių, kurių nepažįstate, bet kuriems šiandien įsipareigojote tarnauti“, – sakė jis, kartu padėkodamas artimiesiems už palaikymą ir pasitikėjimą.
Naujųjų pareigūnų vardu kalbėjusi absolventų atstovė pabrėžė, kad sprendimas pasirinkti policijos kelią buvo sąmoningas ir brandus.
„Šį kelią pasirinkome tikrai neatsitiktinai. Padėti žmonėms, išklausyti, apginti ir suteikti pagalbą tada, kada jos tikrai reikia. Tai nėra tik profesija. Tai pasirinkimas tarnauti žmogui ir visuomenei“, – sakė ji.
Anot naujų policijos pareigūnų atstovės, šiandien duota priesaika kiekvienam taps priminimu, kodėl buvo pasirinktas būtent šis kelias ir kokia atsakomybė nuo šiol tenka ant pečių.
Daug šiltų žodžių skirta ir LPM dėstytojams, kurie lydėjo būsimus pareigūnus viso mokymosi metu.
„Kiekvienas iš jūsų prisidėjote prie mūsų augimo. Įkvėpėte savo profesionalumu, patirtimi, palaikymu ir motyvacija. Ačiū už tikėjimą mumis net tada, kai ir patys labai abejojome savimi“, – dėkojo absolventų atstovė.
Po ceremonijos naujieji pareigūnai išsiskirstė į įvairius AVPK, kuriuose netrukus pradės tarnybą. Daugiausia jų papildys Vilniaus AVPK gretas – čia tarnybą pradės 13 pareigūnų. Į Klaipėdos AVPK išvyksta 4, Kauno AVPK – 3, Šiaulių AVPK – 3, Panevėžio AVPK – 2, Marijampolės AVPK – 1, Telšių AVPK – 1 ir Tauragės AVPK – 1 pareigūnas.
Šiandien Sobore nuskambėjusi priesaika tapo ne tik simboline mokslų pabaiga. Daugeliui ji buvo naujo gyvenimo pradžia – su didesne atsakomybe, iššūkiais ir pareiga būti šalia žmonių tada, kai pagalbos reikia labiausiai.
Atnaujinimo data: 2026-06-19
Taip pat skaitykite:
Ką Lietuvos policijos mokyklos atstovai parsivežė iš Katalonijos?
Atsivėrusios durys atskleidė daugiau nei profesiją
Erasmus+ Lietuvos policijos mokykloje: realybė, kuri moko greičiau nei teorija
Kelias į policijos pareigūno profesiją: nuo vidinių ieškojimų iki priesaikos tarnauti

































