Spalio 21-oji – atšvaitų diena

Data

2021 10 21

Įvertinimas
0
atšvaitai.jpg

Spalio 21-ąją šiemet minima tradicinė Atšvaitų diena, kurią kasmet trečiąjį spalio ketvirtadienį skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Siekiant atkreipti dėmesį į slypinčius pavojus keliuose tamsiu paros metu ir skatinti būti matomais kelyje – Lietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) organizavo nuotolinius susitikimus su Šakių krašto gimnazijomis.

Kai šviesus paros metas vis trumpesnis ir intensyviausio eismo laikas – rytais ir vakarais – iki pat pavasario vyksta tamsoje, gyventojai kviečiami pasirūpinti savo saugumu kelyje, atsakingai dėvėti atšvaitus ar kitas šviesą atspindinčias priemones. „Džiugu, kad vaikai ir jaunesnių klasių moksleiviai atsakingai dėvi atšvaitus ir rūpinasi savo saugumu. Deja, paauglystėje šis įprotis pradeda blėsti, todėl šiandien apie tai priminėme vyresniųjų klasių moksleiviams“, - mintimis dalijosi LPM Policijos veiklos skyriaus darbuotoja Rasa Ižganaitė, vedusi nuotolinius susitikimus mokyklose.

Susitikimuose moksleiviai sužinojo atšvaitų kilmės istoriją, dar kartą prisiminė atšvaitų dėvėjimo svarbą, jų rūšis, dėvėjimo būdus. Atidžiausiai klausiusieji ir teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti atšvaitais.

Kiekvienas žmogus, kuris išeina į kelią tamsoje, privalo užsisegti ar užsidėti šviesą atspindinčią priemonę (atšvaitą), neštis žibintą, arba vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis.

Rūpinkimės savo ir savo artimųjų saugumu kelyje kiekvieną dieną. Būkime matomi - nešiokime atšvaitus!