Taiklumas, susikaupimas ir pasitikėjimas savimi: Lietuvos policijos mokyklos instruktorių meistriškumo ugdymas „Team Glock Lithuania“ šaudymo iš pistoleto seminare

Data

2023 09 11

Įvertinimas
3
Šaudymo seminaras.jpg

Spragsintys šūvių aidai praėjusį penktadienį užliejo orą, kuomet būrys Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) instruktorių atvykę į šaudyklą dalyvavo intensyviame ir dinamiškame „Team Glock Lithuania“ komandos organizuotame šaudymo iš pistoleto seminare. Šia unikalia mokymo galimybe buvo siekiama patobulinti jų kompetencijas ir šaudymo įgūdžius, dalintis gerąja praktika, bei skatinti LPM bendruomenės draugystę.

„Team Glock Lithuania“ nariai Edmundas Šalna ir Giedrius Valeika seminaro metu perteikė žinias apie tai, kaip kontroliuoti taikymąsį ginklu ir darbą nuleistuku siekiant padidinti šaudymo tempą neprarandant taiklumo, kaip greitai atlikti šūvius, ne tik stabilioje pozicijoje, bet ir judant. Esu narys komandoje, kurioje nuolatos dalijamasi gerąja patirtimi ir vedami seminarai. Be to, kitose šalyse praktinio šaudymo atstovai savo žinias perduodavo vedamų mokymų metu atitinkamoms jėgos struktūroms. Būtent dėl to ir atsirado iniciatyva vykdyti šaudymo seminarą LPM instruktoriams. Šiai iniciatyvai tapus tradicija gaunamos ir žinutės su klausimais „kada sekantis seminaras?“, o tai reiškia didžiulį susidomėjimą tobulėti ir didinti kompetencijas. Atgalinis ryšys motyvuoja kiekvienais metais padaryti kažką dar geresnio. „Team Glock Lithuania“ nariai yra daugkartiniai Baltijos šalių ir Lietuvos čempionai įvairiose praktinio šaudymo kategorijose. Pats prie šios komandos prisijungiau daugiau, nei prieš 3 metus.“ – mintimis dalijasi LPM Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Valeika

Seminaro metu organizuotos varžybos, kurių metu buvo atliekami atitinkami šaudymo praktikos veiksmai, kuriose seminaro dalyviai galėjo įtvirtinti žinias ir išbandyti savo jėgas. 1 – ąją vietą laimėjo LPM Profesinių įgūdžių valdybos 1 – ojo skyriaus vyriausiasis specialistas Andžej Radzevič, o loterijos metu visi dalyviai turėjo galimybę su savimi parsinešti ne tik įspūdžius ir žinias, bet ir Australijos gamintojo „Glock“ atributiką.

„Seminare patobulinom pistoleto tinkamą laikymą, nuleistuko laikymą šūviui įvykus, buvo prisiminti tinkamos stovėsenos elementai, tinkamos pozicijos stovint ar klūpint už priedangos. Didžiausias seminaro iššūkis buvo praktikuoti būtent nuleistuko nuspaudimą ir pasiruošimą antram šūviui. Svarbiausi dalykai šaudymo metu tai drausmė ir dėmesys į saugumo taisykles. Atsiradus naujam iššūkiui darbe visada stengiamės įsigilinti ir sužinoti iš kolegų. Domimės tuo, ko nežinome, o įtvirtinti ir gauti įgūdžiai perduodami mokymo procese.“ – kalbėjo LPM Profesinių įgūdžių valdybos 1 – ojo skyriaus vyriausiasis specialistas Andžej Radzevič ir vyresnysis specialistas Andrius Golubevas. 

Šis susidomėjimas seminaru ir aktyvus dalyvavimas liudijo LPM instruktorių nuolatinį įsipareigojimą siekti meistriškumo ir nuolatinio tobulėjimo siekimo. Toliau tobulėjant ir prisitaikant prie šiuolaikinės policijos iššūkių, šie atsidavę instruktoriai yra pasirengę rodyti pavyzdį, nustatydami aukštus teisėsaugos mokymo ir saugos praktikos standartus.